ΤΡΕΧΟΝ ΦΥΛΛΟ

  • SILLOGOS_GONEWN
  • BEKIARIS
  • KALLIAFAS
  • PONTIOI
  • SAKKAS
  • TAXIARHES
  • TRITEKNOI
  • VARVITSIOTIS
  • KAPOTAS
  • NANTIA
  • biomerimna

Πρόγραμμα δράσεων των ΚΕ.ΦΙ. του μηνός Ιανουαρίου

 Το Tμήμα Κοινωνικής Πολιτικής & Ισότητας (Γραφείο Υποστήριξης Τρίτης Ηλικίας) του Δήμου Περιστερίου ανακοινώνει το πρόγραμμα δράσεων Κέντρων Φιλίας (ΚΕ.ΦΙ.), πρώην ΚΑΠΗ του μηνός Ιανουαρίου:

 Επίσκεψη στην έκθεση του αεροδρομίου «Ελ.Βενιζέλος».

 

  ΚΕ.ΦΙ.

 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

 

7ο ΚΕ.ΦΙ.

Παρασκευή 11/1/2019 &

Δευτέρα 14/1/2019 &

Τρίτη 15/1/2019

 

2ο ΚΕ.ΦΙ.

Τετάρτη 16/1/2019 &

Πέμπτη 17/1/2019

 

1ο ΚΕ.ΦΙ.

Παρασκευή 18/1/2019 &

Δευτέρα 21/1/2019

 

6ο ΚΕ.ΦΙ.

Τρίτη 22/1/2019 &

Τετάρτη 23/1/2019

 

5ο ΚΕ.ΦΙ.

Πέμπτη 24/1/2019 &

Παρασκευή 25/1/2019

 

3ο ΚΕ.ΦΙ.

Δευτέρα 28/1/2019 &

Τρίτη 29/1/2019

 

9ο ΚΕ.ΦΙ.

Τετάρτη 30/1/2019 &

Πέμπτη 31/1/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ώρα αναχώρησης: 8:30 πμ

Ώρα επιστροφής : 15:30 μμ

 

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

 

1.ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

 

ΩΡΑ

 

9ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Δευτέρα 21/1/2019

 

10 πμ

 

7ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Τρίτη 22/1/2019

 

9.30 πμ

 

1ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Τετάρτη 23/1/2019

 

10.30 πμ

 

2ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Πέμπτη   24/1/2019

 

9.30 πμ

 

8ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Παρασκευή 25/1/2019

 

10.30 πμ

 

6ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Τρίτη 29/1/2019

 

11.30 πμ

 

5ο ΚΕ.ΦΙ.

 

Πέμπτη 31/1/2019

 

10.30 πμ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Το 1ο Τμήμα ΚΕΦΙ πρόκειται να πραγματοποιήσει εκδήλωση με θέμα

¨Αφιέρωμα στις χαμένες πατρίδες¨, την Τετάρτη 30/1/2019 και ώρα 10.30 πμ.

   

ΟΜΑΔΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

 

1.Ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής

(Οι ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής γίνονται από τους Φυσιοθεραπευτές του Τμήματος).

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

 

1ο

Κάθε Τρίτη

&

Κάθε Παρασκευή(στο Άλσος Περιστερίου)

9-10 πμ

                        

                           &

 

 

9-10 πμ

 

 

Νικολαίδου Αρετή

 

2ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

11.30-12.30 μμ

 

Μπεσχένη Παναγιώτα

 

 

 

 

3ο

Κάθε Πέμπτη

(α΄ομάδα)

&

Κάθε Παρασκευή

(β΄& γ΄ομάδα)

12.30-13.15 μμ

 &

11.30-12.15 μμ,12.15-13 μμ

 

 

Φανός Χαράλαμπος

 

5ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

12.15-13 μμ

 

Φανός Χαράλαμπος

 

6ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

12.15-13.15 μμ

 

Φανός Χαράλαμπος

 

7ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

9-10 πμ

 

Νικολαίδου Αρετή

 

8ο

 

Κάθε Δευτέρα

8.30-9.30 πμ(α΄ομάδα)

&

9.30-10.30 πμ

(β’ ομάδα)

 

Μπεσχένη Παναγιώτα

8ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

8.30-9.30 πμ

 

Νικολαίδου Αρετή

9ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

9-10 πμ

 

Μπεσχένη Παναγιώτα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Ομάδες υποστήριξης

(Οι ομάδες υποστήριξης γίνονται από Κοινωνικούς Λειτουργούς του Τμήματος)

 ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο-8ο

 

Κάθε Τρίτη

 

12-13.30 μμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

 

3ο-5ο

 

Κάθε Τρίτη

 

9.30-11 πμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

 

7ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

12-13.30 μμ

Γαλανοπούλου Χριστίνα

 

9ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

10.30-12 μμ

 

Μαρουλάκης Νίκος

 

 3. Ομάδα νοητικής ενδυνάμωσης «Μαθαίνω να μην…ξεχνάω ή Ακονίζω το μυαλό μου»

(Οι ομάδες νοητικής ενδυνάμωσης γίνονται από Κοινωνικούς Λειτουργούς ή Επισκέπτες Υγείας των ΚΕ.ΦΙ.)

 

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

12-13 μμ

 

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

 

2ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

11-12 μμ

 

Παπαδάκη Ευφροσύνη

 

3ο

 

Κάθε Δευτέρα

9-10 πμ

&

11.30 πμ-12.30 μμ

 

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

 

5ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

9.30-10.30 πμ

 

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

 

6ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

10-11 πμ

 

Παπαδάκη Ευφροσύνη

 

8ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

12-13 μμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

Κολοβού Αλεξάνδρα

 

9ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

10-11 πμ

 

Βασιλείου Νίκος

 

3α. Στο 9ο ΚΕ.ΦΙ. διενεργούνται τεστ και ασκήσεις αξιολόγησης μνήμης τις παρακάτω ημερομηνίες:

 

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

 

Κάθε Τετάρτη

 

10-11 πμ

 

Βασιλείου Νίκος

Ασκήσεις μνήμης με χρήση Η/Υ σε συνεργασία με την εταιρεία SINGULAR

 

Κάθε Παρασκευή

 

10-11 πμ

 

Βασιλείου Νίκος

Διενέργεια γραπτού τεστ αξιολόγησης μνήμης και πρώιμης διάγνωσης

 

 4.Ομάδα ενίσχυσης μνήμης & Συναφών Διαταραχών Alzheimer & Τεστ μνήμης στον Συμβουλευτικό Σταθμό που εδρεύει στο 7ο ΚΕΦΙ.

Η ομάδα ενίσχυσης μνήμης και τα τεστ μνήμης, γίνονται σε συνεργασία με την ψυχολόγο κα Καραγιάννη Χρ.

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΜΑΔΑΣ

 

7ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

9-10 πμ

Τσέλιος Δημήτρης , Παπαδάκη Ευφροσύνη

 

7ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

10.30 πμ

 

Τεστ μνήμης με ραντεβού

 

5.Ομάδα εργοθεραπείας

Η ομάδα εργοθεραπείας γίνεται από την εργοθεραπεύτρια του ΚΕ.ΦΙ.

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

6ο

 

Κάθε Τρίτη

 

9-10 πμ

Παπαδομανωλάκη Ελένη (Εργοθεραπεύτρια)

 

 

 

 

6.Θεατρική ομάδα

Η θεατρική ομάδα γίνεται από την Κοινωνική Λειτουργό του ΚΕ.ΦΙ.)

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

11-12 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική

(Κοινωνική Λειτουργός)

 

9ο

Κάθε Πέμπτη

12-14 μμ

Μαρουλάκης Νίκος (Κοινωνικός Λειτουργός),

Πούλτζα (μέλος-εθελόντρια)

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Ομάδες χορωδίας

(Οι ομάδες χορωδίας γίνονται από εθελοντές-μέλη σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

                                                                                   

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

9.30-10.30 πμ

Παγκάλου Μαρία

(εθελόντρια)

 

2ο

 

Κάθε Τρίτη

 

11-12 μμ

 

Λώλου Μαρία

 

3ο

 

Κάθε Τρίτη

 

11-12.30 μμ

 

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

 

5ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

10.30-11.30 πμ

 

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

 

6ο

Κάθε Τρίτη

&

Κάθε Πέμπτη

10-11 πμ

&

11-12 μμ

 

Μαζαράκη Άννα

 

7ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

10 πμ-12 μμ

             Λουζή Παναγιώτα

(εθελόντρια)

 

8ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

10-11.15 πμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

Παπούλια Ιωάννα(εθελόντρια)

 

9ο

 

Κάθε Τρίτη

 

9-10 πμ

           Πάγκαλου Μαρία

(εθελόντρια)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.Ομάδες χορού

( Οι ομάδες χορού γίνονται από εθελόντρια-μέλος σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

9.30-10.30 πμ

Αμαξοπούλου Ζωή (εθελόντρια)

 

2ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

9.45-10.45 πμ

 

 

3ο

 

 

Κάθε Δευτέρα

11-11.45 πμ

(α’ ομάδα)

&

12-12.45 μμ

(β’ ομάδα)

 

5ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

11.30-12.15 μμ

 

6ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

10-11 πμ

 

7ο

 

Κάθε Τρίτη

9.30-10.30 πμ

&

10.30-11.30 πμ

 

8ο

 

Κάθε Παρασκευή

9.30-10.30 πμ

(α’ ομάδα)

10.30-11.30 πμ

(β’ ομάδα)

 

9ο

 

Κάθε Τετάρτη

11-12 μμ

(α΄ ομάδα)

12-13 μμ

(β’ ομάδα)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Πολιτιστική ομάδα

(Οι πολιτιστικές ομάδες γίνονται από τους Κοινωνικούς Λειτουργούς του κάθε ΚΕ.ΦΙ..)

  

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

Τετάρτη

(2 φορές/μήνα)

 

11-12 μμ

 

Αναστασοπούλου Αγγελική

 

2ο

 

Κάθε Τρίτη

 

10-11 πμ

 

Λώλου Μαρία

 

6ο

Τετάρτη

(1 φορά/μήνα)

 

9-10 πμ

 

Μαρουλάκης Νίκος

 

9ο

Δευτέρα

(1 φορά/μήνα)

 

12-13 μμ

 

Μαρουλάκης Νίκος

 

10.Ομάδες χειροτεχνίας

(Οι ομάδες χειροτεχνίας γίνονται από εθελοντές - μέλη σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

 

Κάθε Τρίτη

 

&

 

Κάθε Παρασκευή

10.30-11.30 πμ

 

&

 

10.30-12.30 μμ

Μαλαπάνη   Δήμητρα (εθελόντρια)

&

 

Φωτεινέα Αγγελική

(εθελόντρια)

 

2ο

 

Κάθε Πέμπτη

 

10-12 πμ

 

Λώλου Μαρία

 

 

3ο

Κάθε Δευτέρα (α΄ομάδα)

&

Κάθε Πέμπτη

(β’ ομάδα)

10-11 πμ

 

&

11-13 μμ

Λαμπαδινού Φλώρα

(εθελόντρια)

&

Ζαγκουδάκη Δέσποινα (εθελόντρια)

 

6ο

 

Τρίτη

(2 φορές/μήνα)

 

11-12 μμ

 

Μαζαράκη ‘Αννα

 

7ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

10.30-12.30 μμ

Ιωακείμ Πολυξένη Στυλιανοπούλου Γεωργία

(εθελόντριες)

 

9ο

 

 

Κάθε Πέμπτη

 

10-12 μμ

 

Αντωνοπούλου Αργυρώ, Γιαννίκου Εύα

(εθελόντριες)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.Ομάδα λογοτεχνίας

(Οι ομάδες λογοτεχνίας γίνονται από εθελοντές - μέλη και με τους Κοινωνικούς Λειτουργούς των ΚΕ.ΦΙ.)

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

1ο

Τετάρτη

(2 φορές/μήνα)

11-12 μμ

Αναστασοπούλου Αγγελική

 

5ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

10-11 πμ

 

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

 

6ο

 

Κάθε Τετάρτη

 

10.30-12 μμ

 

Μαρουλάκης Νίκος

 

8ο

 

Κάθε Τρίτη

 

9-10.30 πμ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

& Κατσούλη Γεωργία (εθελόντρια)

 

9ο

 

Κάθε Τρίτη

 

10.30-12 μμ

 

Μαρουλάκης Νίκος

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.Ομάδα ζωγραφικής

(Οι ομάδες ζωγραφικής γίνονται από εθελόντριες σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

3ο

Κάθε Τετάρτη

(α’ ομάδα)

&

Κάθε Πέμπτη

(β’ ομάδα)

8.45-10.45 πμ

 

&

 

8.30-10.30 πμ

 

Κουστέρη Εύα (εθελόντρια)

 

8ο

 

Κάθε Τρίτη

 

11-13 μμ

Ταμπάκη Λίτσα

(εθελόντρια)

 

9ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

11-13 μμ

 

Ταμπάκη Λίτσα

(εθελόντρια)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.Εκμάθηση ξένων γλωσσών

(Η ομάδα εκμάθησης ξένων γλωσσών γίνεται από εθελόντρια-μέλος   σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του ΚΕ.ΦΙ.)

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

7ο

 

Κάθε Πέμπτη

(ομάδα   Γερμανικών)

 

11-12 μμ

 

Πρεφτίτση Σταματία

(εθελόντρια)

 

9ο

 

Κάθε Πέμπτη

(ομάδα Αγγλικών)

 

9-10 πμ

  

           Σκουμπρή Ελένη

(εθελόντρια)

 

 

 

 

 

 

 

 

14.  Ομάδα μουσικής

(Η ομάδα μουσικής γίνεται από εθελοντή – μέλος σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του ΚΕ.ΦΙ.)

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

9ο

 

Πέμπτη

(1 φορά/μήνα)

 

12-13 μμ

 

Κυπραίος Μανώλης (εθελοντής)

 

 

 

 

 

15. Ομάδα μαγειρικής & ζαχαροπλαστικής

(Η ομάδα μαγειρικής & ζαχαροπλαστικής γίνεται από την φυσιοθεραπεύτρια του ΚΕ.ΦΙ.)

 

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

9ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

 

9-10 πμ

 

Μπεσχένη Παναγιώτα

 

 

 

 

 

16.Ομάδα ανθοκομικής

( Η ομάδα ανθοκομικής γίνεται από εθελόντρια σε συνεργασία με τον Κοινωνικό Λειτουργό)

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

9ο

 

Κάθε Δευτέρα

 

8.30-9.30 πμ

Παπανικολάου Ευφροσύνη (εθελόντρια)

 

 

 

 

 

17.Όμάδα πλεκτικής

(Η ομάδα πλεκτικής γίνεται από εθελόντρια-μέλος σε συνεργασία με τον Κοινωνικό Λειτουργό)

 

ΚΕ.ΦΙ.

 

ΗΜΕΡΕΣ

 

ΩΡΕΣ

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

 

6ο

 

Κάθε Παρασκευή

 

10-12 πμ

Ρηγάτου Μαρία (εθελόντρια)

 

 

 

 

 

  • PAPADEA
  • PAPADEA
  • ΛΑΚΙΩΤΗΣ
  • ΛΑΜΠΡΑΚΟΣ
  • ΜΕΝΟΥΣΗΣ
  • PYRODIAMANT
  • ΠΑΠΑΔΕΑ
  • ΠΑΠΑΔΕΑ
  • FARI
  • AGENCY
  • KAPRALOU
  • AKOUSTIKA
  • ΧΑΡΑΜΗΣ
  • ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ
  • HONDOS CENTER